УЗД судин і серця

Сучасне УЗД судин і серця – це нетравматичний та безболісний метод діагностики, принцип дії якого полягає в проникненні ультразвукових хвиль у тканини людського організму.

Якісне УЗД серця дозволяє отримати точне зображення усіх чотирьох камер цього органу та рух клапанів у процесі реального часу. Під час обстеження УЗД судин і серця доволі часто використовують особливий метод діагностики, який називають доплерографією, завдяки чому можна простежити за процесом руху крові в судинах і серці.

uzd

Коли потрібно робити УЗД судин

 • прискорене серцебиття;

 • поява набряків;

 • епізодична втрата свідомості;

 • підвищений артеріальний тиск;

 • постінфарктний і атеросклеротичний кардіосклероз;

 • гострий інфаркт міокарду;

 • стенокардія;

 • кардіоміопатія;

 • захворювання перикарду;

 • системні захворювання такі як, склеродермія, ревматизм тощо;

 • вроджені та набуті пороки серця.

Як роблять УДЗ судин та серця

Професійне УЗД судин і серця проводиться за допомогою сучасних апаратів, котрі дозволяють отримати якісне зображення та знімки під час самої процедури.

Перед тим, як робити УЗД судин і серця, пацієнту слід роздягнутись до поясу, після змащування грудної клітини спеціальним гелем, лікар встановлює ультразвуковий датчик у різноманітних положеннях, що дозволяє побачити практично усі відділи серця та провести необхідні вимірювання. При дослідженні судин датчик встановлюють відповідно до їхнього розташування. Практично жодних незручностей під час УЗД судин хворий не відчуває, а тривалість усієї процедури становить приблизно п’ятнадцять хвилин. Протипоказань для проведення УЗД серця та судин не існує.

Доплерографія або дуплексне УЗД судин та серця

Для якісного проведення УЗД судин і серця сьогодні використовують сучасне сканування дуплексного типу. Цей вид діагностики дозволяє з максимальною точністю оглянути стан і функціональну роботу судин серця, а також визначити швидкість кровотоку. Завдяки цьому обстеженню лікар-кардіолог може точно встановити діагноз та призначити якісне лікування.

Проведення професійного УЗД судин серця – це найбільш інформативний метод діагностики, який доволі швидко і легко допомагає діагностувати більшість судинних захворювань, оскільки дозволяє доктору зазирнути всередину судин та зрозуміти причини виникнення тих чи інших захворювань серця.

За допомогою спеціального датчика, який випромінює ультразвукові хвилі високої частоти, можна пошарово просканувати тканини та побачити судини серця. Під час доплерографії УЗД судин серця ультразвук проникає крізь стінки судин, відбивається від еритроцитів і повертається назад, де перетворюється в електричні імпульси, які, за допомогою спеціальної програми, у кольоровому форматі виводяться на екран комп’ютера.

Подбайте про своє здоров’я та скористайтесь якісними послугами, які надає наш медичний центр.